FBI درباره افزایش کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال در لینکدین هشدار داد

FBI درباره افزایش کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال در لینکدین هشدار داد

شان ریگان (Sean Ragan)، مامور ویژه FBI، روز جمعه در مصاحبه ای با CNBC گفت که کلاهبرداران سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال در لینکدین “تهدیدی مهم” برای امنیت کاربران این پلتفرم اجتماعی به شمار می روند.

این شبکه اجتماعی متعلق به مایکروسافت ادعا می کند که توانسته است 830 میلیون کاربر در بیش از 200 کشور جهان جذب کند.

ریگان با اشاره به این که کلاهبرداران همیشه راه ها و تاکتیک های جدیدی برای به دام انداختن قربانیان خود پیدا می کنند گفت که FBI اخیراً شاهد افزایش چشمگیر کلاهبرداری های مرتبط با سرمایه گذاری بوده است. کمیسیون تجارت فدرال گزارش داد که معامله گران ارزهای دیجیتال ایالات متحده در نتیجه این نوع از کلاهبرداری ها، از ژانویه 2021 (دی 99) تا مارس 2022 (اسفند 1400)، بیش از 575 میلیون دلار از دارایی های خود را از دست داده اند.

شبکه اجتماعی لینکدین که اساساً بر اخبار و روابط تجاری تأکید دارد، ممکن است در پس زمینه کلاهبرداری های رایج و آنلاین، احساس امنیت کاذبی ایجاد کند. در گزارش CNBC آمده است که پروفایل‌های جعلی اغلب ادعا می‌کنند که با شرکت‌های قانونی و موفق در ارتباط هستند یا حتی افرادی با «روح کارآفرینی» را به مردم معرفی می کنند.

اسکار رودریگز (Oscar Rodriguez)، مدیر بخش اعتماد، حریم خصوصی و ارزش سهام لینکدین نیز به افزایش تعداد کلاهبرداران در پلتفرم آن اذعان داشته است. رودریگز در پست وبلاگی روز پنجشنبه خود نوشت: «در چند ماه گذشته، ما شاهد افزایش فعالیت های کلاهبرداری در همه جای اینترنت، از جمله در لینکدین بوده ایم».

این شرکت اعلام کرد که سابقه حذف فعالانه محتوای مشکوک و حساب‌هایی که احتمال دارد منجر به کلاهبرداری شود را دارد. بر اساس تازه ترین گزارش این شرکت، لینکدین در سال 2021 بیش از 136 میلیون مورد از محتوای هرزنامه و کلاهبرداری و سال گذشته نیز بیش از 31.6 میلیون حساب جعلی را از پلتفرم خود حذف کرده است.

لینکدین بر خلاف توییتر و اینستاگرام هنوز تأیید پروفایل را برای کاربران مهم خود ارائه نمی دهد. هرچند همین تأیید هم بی‌خطا نیست: به طوری که شاهد بوده ایم در توییتر حتی حساب‌های تأیید شده توسط کلاهبرداران کریپتو و NFT مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.

منبع: decrypt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *