کل ارزش قفل شده در دیفای به پایین ترین سطوح از ژوئن 2021 سقوط کرد

کل ارزش قفل شده در دیفای به پایین ترین سطوح از ژوئن 2021 سقوط کرد

رکود اخیر بازار کریپتو نه تنها به احساسات سرمایه‌گذاران خرده‌فروش آسیب رسانده است، بلکه به فضای مالی غیرمتمرکز نیز آسیب رسانده است.

بر اساس منبع محبوب و تجمیع کننده DeFi Llama، کل ارزش قفل شده در زنجیره های مختلف به سطوحی که آخرین بار در ژوئن 2021 مشاهده شده بود کاهش یافته است.

بیت کوین، برای اولین بار، عمیقاً در منطقه “ترس شدید” فرو رفته است زیرا این هفته در شاخص ترس و طمع خود به کمترین میزان در بیش از دو سال گذشته رسید.

بازارهای DeFi نیز از احساسات منفی گسترده در امان نبودند.

داده های گردآوری شده توسط DeFi Llama نشان می دهد که TVL در 21 می به 140 میلیارد دلار کاهش رسیده که بیش از 50 درصد از ابتدای سال کاهش یافته است.

رهبر بازار، اتریوم، که اکثریت ارزش قفل شده را در خود جای می دهد، نیز به شدت سقوط کرد. نیمی از ارزش خود را از 187 میلیارد دلار در ژانویه به 92 میلیارد دلار در زمان نگارش این مقاله از دست داد.

Avalanche همچنین روند مشابهی را تجربه کرد که ارزش کل قفل شده در تمام پروتکل‌های دیفای بلاک چین آن در حال حاضر به ۶.۴۹ میلیارد دلار از بالاترین رکورد ۱۳.۷ میلیارد دلاری ثبت شده در دسامبر سال گذشته رسیده است.

زیرساخت های سولانا به دلیل قطعی های متعدد آن مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود. اقدامات کاهشی که توسعه دهندگان اعلام کردند هنوز به TVL پروتکل بلاک چین لایه 1 کمک نمی کند تا از پایین ترین سطح سالانه که نزدیک به 4.5 میلیارد دلار بود، خارج شود.

علاوه بر تاثیر سرایت، توجه به این نکته نیز مهم است که بخش DeFi در سال جاری به بستری برای فعالیت‌های کلاهبرداری تبدیل شد.

شرکت امنیتی وب 3 و بلاک چین، CertiK اخیراً فاش کرده است که بیش از 1.6 میلیارد دلار رمز ارز از کاربران DeFi به سرقت رفته است که بسیار بیشتر از کل مبلغ سرقت شده در سال 2020 و 2021 است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.
منبع:cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *