کاهش میزان سرمایه های تحت مدیریت شرکت های سرمایه گذاری رمزارزی

کاهش میزان سرمایه های تحت مدیریت شرکت های سرمایه گذاری رمزارزی

آخرین داده‌های پلتفرم Cryptocompare نشان می‌دهد که دارایی های تحت مدیریت (AUM) محصولات سرمایه‌ گذاری رمزارزی در ماه ژوئن 2022 (خرداد امسال) به پایین‌ ترین حد خود رسیده است. با توجه به اطلاعات شرکت داده دارایی‌ های دیجیتال، این کاهش در AUM اساساً ناشی از عدم قطعیت‌ پیرامون آینده شرکت‌ های وام‌ دهنده رمزارزی مانند Three Arrows Capital است.

همانطور که داده‌ ها نشان می‌ دهد، صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری قابل معامله در مبادلات رمزارزی (ETF) بیشترین کاهش را داشتند، یعنی با 52.0 درصد کاهش به 1.31 میلیارد دلار در AUM رسیده اند. از سوی دیگر، محصولات تراست که 80.3 درصد از بازار را به خود اختصاص می دهند، با 35.8 درصد کاهش در ماه به 17.3 میلیارد دلار رسید. کالاهای قابل معامله در بورس (ETC) و اسکناس های مبادله ای (ETN) به ترتیب با 36.7 درصد و 30.6 درصد کاهش به 1.34 میلیارد دلار و 1.61 میلیارد دلار رسید. Cryptocompare با جمع بندی یافته ها گفت:

“هر چهار نوع محصول با ثبت پایین‌ ترین میزان AUM از دسامبر 2020 (آذر 1399) تاکنون، هر چهار نوع محصول رکورد جدیدی را ثبت کردند. در حالی که AUM کالاهای قابل معامله در بورس به پایین‌ ترین حد خود از اکتبر 2020 رسید. ETN و ETF به ترتیب پایین‌ترین AUM خود را از ژانویه 2021 و آوریل 2021 ثبت کردند.

روند سهام شرکت 21Shares

در همین حال، گزارش اشاره می‌کند که معاملات شورت شرکت 21Shares برای بیت‌ کوین (ETP)، تنها محصول سرمایه‌ گذاری دیجیتالی است که تا 23 ژوئن (2 تیر) بازدهی مثبت 30 روزه (30.8%) را ثبت کرده است. از 27 ژوئن، ETP دارای سرمایه 16.5 میلیون دلاری بوده است. با توجه به ثبت بالاترین قیمت برای این محصول، در این گزارش آمده است که پس از سه ماه افزایش متوالی، این ETP به عنوان یکی از معدود محصولاتی که به نظر می رسد از شرایط فعلی بازار به نفع خود استفاده می کند، ظاهر شده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.

منبع: news.bitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *