پس از استعفای وزیر اقتصاد آرژانتین، مردم این کشور به دنبال پوشش ریسک در بازار رمزارزها هستند

پس از استعفای وزیر اقتصاد آرژانتین، مردم این کشور به دنبال پوشش ریسک در بازار رمزارزها هستند

پس از استعفای وزیر اقتصاد آرژانتین مارتین گوزمان (Martin Guzman) ، قیمت خریداری تتر با پزو آرژانتین در روز شنبه جهش یافت.

پس از تشدید درگیری‌های داخلی در ائتلاف حاکم ، این استعفا ، بزرگترین کناره گیری از دولت آلبرتو فرناندز (Alberto Fernandez) بود. فعلا هیچ جایگزینی برای این سمت معرفی نشده است.

به گزارش وب سایت قیمت های رمزارزها ، CryptoYa ، قیمت تتر بر حسب پزو آرژانتین در صرافی های بزرگ بلافاصله پس از اعلام استعفای وزیر در توییتر افزایش یافت. این رمزارز در صرافی بایننس به ۲۵۷ پزو آرژانتین افزایش یافت که ۶.۶ درصد رشد را به دنبال داشت. همچنین ، در صرافی لیمون کش نیز، تتر با رشد 11 درصدی به 279 پزو رسید.

کریپتو تنها بازار معاملاتی آرژانتین در روز شنبه است. طبق سایت Chainalysis، سایت متخصص در حوزه رمزارزی و بلاک چین ، آرژانتین یکی از 9 کشوری است که رمزارزها را به بیشترین میزان میپذیرند. بر اساس مطالعات موسسه واندرمن تامپسون(Wunderman Thompson) مستقر در بوئنوس آیرس،در آرژانتین که بحران های ارزی وجود دارد و تورم سالانه به حدود 60 درصد رسیده است، دو سوم مردم در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند.

ٰاین مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.

منبع: bnnbloomberg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *