هشدار رئیس گلدمن ساکس درباره شوک های اقتصادی “بی سابقه” پیش رو

هشدار رئیس گلدمن ساکس درباره شوک های اقتصادی “بی سابقه” پیش رو

جان والدرون (John Waldron)، رئیس و مدیر عملیاتی گلدمن ساکس، چشم انداز خود را برای اقتصاد ایالات متحده در کنفرانس بانکی روز پنجشنبه به اشتراک گذاشت.

او در مورد شرایط اقتصادی کنونی گفت: “این شرایط حاکم یکی از پیچیده ترین شرایطی است که من تا به حال در زندگی حرفه ای خود دیده ام.» مدیر ارشد گلدمن ساکس توضیح داد:

“بدیهی است که ما چرخه های زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم، اما تلاقی تعداد شوک ها به سیستم اقتصادی، برای من بی‌سابقه است.”

اظهارات والدرون بازتاب هشدار مشابهی از سوی جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان بود که روز چهارشنبه گفت که یک «طوفان» در راه است. او توصیه کرد: “بهتر است خودتان را آماده کنید.”

رئیس‌ گلدمن ساکس با اشاره به اینکه از «استفاده از هرگونه تشبیه آب‌وهوا» خودداری خواهد کرد، نگرانی‌های خود را در مورد خطرات ناشی از تورم، تغییر سیاست‌های پولی و جنگ روسیه و اوکراین که می‌تواند به اقتصاد جهانی آسیب برساند، به اشتراک گذاشت.

والدرون ادامه داد:

“ما انتظار داریم که شرایط اقتصادی سخت تری در پیش باشد. شکی نیست که ما شاهد شرایط سخت تری در بازار سرمایه هستیم.”

مدیر اجرایی گلدمن همچنین چندین عامل هشدار دهنده را نام برد که به اقتصاد آسیب می رساند، از جمله شوک کالایی و مقدار بی سابقه محرک های پولی و مالی. تعداد فزاینده ای از مردم زنگ خطر را در مورد اقتصاد ایالات متحده به صدا درآورده اند و پیش بینی می کنند که یک رکود قریب الوقوع در راه است.

این هفته، ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، گفت که او “احساس فوق العاده بدی” در مورد اقتصاد دارد، که باعث شد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به این موضوع پاسخ دهد. ماسک همچنین گفت که ما در یک رکود هستیم که ممکن است 12 تا 18 ماه طول بکشد.

علاوه بر ماسک، دیگر کسانی که در مورد رکود اقتصادی آینده هشدار داده اند، عبارتند از مایکل بری، سرمایه گذار Big Short و داون فیتزپاتریک، مدیرعامل مدیریت صندوق سوروس. با این حال، یکی از غم بدبینانه ترین پیش بینی ها از نویسنده پدر پولدار پدر فقیر، رابرت کیوساکی بود که گفت بازارها در حال سقوط هستند و رکود و ناآرامی مدنی در راه است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.

منبع: news.bitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *