نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (10 تیر)

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (10 تیر)

قیمت بیت کوین (BTC) برای پنجمین روز متوالی کاهش یافت. در همین حال، تصمیم نظارتی نامطلوبی که اواخر روز چهارشنبه از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اتخاذ شد، اندک امید معامله گران به بازگشت سریع قیمت را از بین برد. سقوط روز پنجشنبه پس از آن اتفاق افتاد که SEC درخواست شرکت گری اسکیل (Grayscale) مبنی بر تبدیل تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) به صندوق قابل معامله در بورس را رد کرد.

در زمان نگارش این مطلب، بزرگترین ارز دیجیتال بازار با کاهش 0.76 درصدی با قیمت 19428 دلار ترید می شود و ارزش بازار آن به 370.72 میلیارد دلار رسیده است. طبق اعلام پلن B، بیت کوین کندل ماه ژوئن (خرداد و تیر) را در تراز 19925 دلار و پایین تر از میانگین متحرک 200 بسته است. به این ترتیب، بازه زمانی ژانویه تا ژوئن (دی 1400 تا تیر 1401)، بدترین نرخ رشد شش ماهه بیت‌کوین در تاریخ با کاهش 59 درصدی به ثبت رسیده است. در حال حاضر، شاخص ترس و طمع عدد 11 را نشان داده و همچنان در منطقه ترس شدید قرار دارد.

در حالی که پیش از این، تراز 20000 دلار به عنوان یک نقطه پیووت کلیدی برای قیمت بیت کوین در نظر گرفته می شد، اکنون تحلیلگران در مورد یک نقطه عطف بدبینانه تر صحبت می کنند.

ادوارد مویا ( Edward Moya)، تحلیلگر ارشد بازار Oanda در ایمیلی نوشت: «بیت‌کوین می‌تواند در برابر یک سقوط سنگین دیگر آسیب‌پذیر باشد که می‌تواند موجب نگرانی معامله‌گران از سقوط به سمت منطقه 10000 دلاری گردد».

در بازارهای سنتی، کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده، سرمایه‌گذاران را به تکاپو انداخته و نگرانی‌ها در مورد رکود بیشتر در آینده نزدیک را افزایش داده است. در همین حال، شاخص Standard & Poor’s 500 به سمت بدترین عملکرد نیمسال اول خود از دهه 1970 تاکنون حرکت می کند.

علی رغم عملکرد منفی بیت کوین و اتریوم در 24 ساعت گذشته، بخش زیادی از بازار کریپتو در حال حاضر اصلاحات مثبتی را تجربه می کنند. اتریوم از دیروز حدود 0.80% کاهش یافته و با قیمت 1054 دلار معامله می شود. ریپل (1.04-%) و دوج کوین (.015-%) نیز با کاهشی جزئی قرمزپوش شده اند.

این درحالی است که بایننس کوین (BNB) با 3.1% رشد در تایم فریم روزانه به 219 دلار رسیده است. کاردانو (0.53%)، سولانا (2.36%)، ترون (1.47%) و شیبا اینو (1.74%) از دیگر رمزارزهای بزرگی هستند که در منطقه سبز معامله می شوند. این نوسانات در میان رمزارزهای کوچکر بازار نیز مشاهده می شود ولی توکن AMP با جهش 20.1 درصدی خود در جایگاه نخست ایستاده و اکنون با قیمت 0.102 دلارمعامله می شود.

ارزش تجمعی بازار ارزهای رمزنگاری شده نیز امروز به 870.714 دلار رسیده و سهم بیت کوین از آن، 42.6% است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.

منبع: coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *