نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (6 تیر)

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (6 تیر)

ریجکت شدن بیت کوین در حدود 22 هزار دلار

پس از سقوط هفته گذشته تا مرز 17500 دلار، پرچمدار بازار ارزهای رمزنگاری شده روز دوشنبه شروع به احیا کرد و به سرعت مارک 20000 دلاری را پس گرفت. طی چند روز بعد از آن، چندین بار قیمت به زیر این سطح کاهش پیدا کرد ولی باز به بالای آن بازگشت.

گاوها حتی سعی کردند با فشار بیشتر آن را به سمت سطوح بالاتر هدایت کنند، اما بیت کوین در اواسط هفته در ناحیه 21500 دلاری متوقف شد. ولی در 24 ساعت گذشته یک مرحله افزایش دیگر آغاز شد که منجر به رسیدن قیمت به حدود 21900 دلار (در Bitstamp) شد؛ این بالاترین سطح قیمتی بود که بیت کوین از 16 ژوئن (26 خرداد) تاکنون تجربه می کرد.

هرچند بیت کوین در این ناحیه ریجکت شد و در عرض چند ساعت بیش از 1000 دلار از ارزش خود را از دست داد. در حال حاضر، این ارز با اندکی بهبود با قیمتی 21000 دلار معامله می شود. ارزش بازار آن بالای 400 میلیارد دلار باقی مانده و چیرگی آن بر آلتکوین ها همچنان 42.5 درصد است.

DOGE پیشگام است

درست همانند بیت کوین، اکثر آلتکوین ها نیز روزهای آخر هفته وضعیتی نسبتاً آرام را سپری کردند. با این وجود، شروع این هفته خبرهای خوبی را برای اتریوم به همراه داشت زیرا توانست طولانی‌ترین روند منفی خود با 11 کندل هفتگی متوالی قرمز بشکند. این اتفاق پس از آن افتاد که اتریوم بیش از 300 دلار طی هفت روز بهبود یافته و به بالای 1200 دلار رسید.

با این حال، در مقیاس روزانه، اکثر آلتکوین ها در منطقه قرمز ایستاده اند. ریپل (1.04-%)، کاردانو (2.52-%)، سولانا (0.84-%) و پولکادات در این گروه جا دارند.

در مقابل، TRON حدود 6 درصد جهش کرده و به 0.07 دلار نزدیک شده است. ولی دوج کوین با رشد 9.72% خود در تایم فریم روزانه همچنان پیشگام بوده و اکنون با قیمت 0.077 دلار ترید می شود.

ارزش تجمعی بازار ارزهای دیجیتال نیز در مقیاس روزانه بدون تغییر چشمگیری باقی مانده و کمی بیش از 950 میلیارد دلار است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن باتیم چیتا نمی‌باشد.

منبع: cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *