نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (22 خرداد)

با تداوم تاثیرات داده های تورم ایالات متحده، بیت کوین به کف 18 ماه اخیر خود سقوط کرد

بیت کوین دوباره سقوط کرد

پس از پشت سر گذاشتن چندین تلاش کوتاه و ناموفق برای غلبه بر مقاومت 32000 دلاری طی یک هفته گذشته، رمزارز اول بازار به تدریج شروع به کاهش کرد. آخرین ریجکت شدن قیمت در این ناحیه باعث شد قیمت تا مرز 30000 دلار کاهش یابد و برای چند روز در همین منطقه به نوسان خود ادامه دهد.

ولی روز جمعه با اعلام رسیدن نرخ تورم آمریکا به رقم 8.6 درصد، چشم انداز این ارز نیز به کلی تغییر کرد. شکسته شدن این رکورد 40 ساله باعث افزایش نوسانات BTC و در نهایت سقوط قیمت تا مرز 29000 دلار شد.

هرچند، این پایان ماجرا نبود زیرا بیت کوین ساعاتی بعد با شدت بیشتری سقوط کرد. این وضعیت اوایل امروز با رسیدن قیمت بیت کوین به کف 27200 دلار به اوج خود رسید.

در نتیجه این کاهش، ارزش بازار بیت کوین تا 520 میلیارد دلار کاهش یافته است. ولی در همین حال، چیرگی این ارز بر آلتکوین ها به حدود 48% رسید.

ناگفته نماند که تحولات نامطلوب اخیر قیمت، باعث عقب نشینی صندوق‌های پوشش ریسک سنتی نشده است، زیرا گزارش ها حاکی از آن هستند که این صندوق ها همچنان به سرمایه‌گذاری در بازار ادامه می‌دهند. در همین حال، مدیر عامل گروه deVere همچنان دیدگاه صعودی خود نسبت به بیت کوین را حفظ کرده و معتقد است این دارایی تا پایان سال به طور سرسام آوری افزایش خواهد یافت.

آلتکوین ها قرمزپوش هستند

در حالی که بیت کوین در 24 ساعت گذشته حدود 5 درصد کاهش یافته است، اکثر آلتکوین ها ریزشی دو رقمی را شاهد بوده اند.

اتریوم که در این مسیر پیشگام است، در 24 ساعت گذشته حدود 7 درصد کاهش داشته و اکنون با قیمت 1473 دلار معامله می شود. این ارز در طی یک هفته گذشته بیش از 500 دلار کاهش یافته است.

بایننس کوین (9.1%-)، کاردانو (12.20-%)، ریپل (8.37%-)، سولانا (9.70%-) و دوج کوین (11.81-%) همگی عمیقاً در ناحیه قرمز فرو رفته اند ولی آوالانچ با افت 15.43 درصدی خود بیشترین کاهش در میان رمزارزهای بزرگ بازار را تجربه کرده است.

آلتکوین های دارای ارزش بازار کم تا متوسط نیز همین روند نزولی را شدت بیشتری شاهد هستند و برخی تا 20 درصد کاهش در تایم فریم روزانه را ثبت کرده اند. این سقوط گسترده باعث شد ارزش تجمعی بازار ارزهای دیجیتال ۱۰۰ میلیارد دلار دیگر در یک روز کاهش یافته و به زیر 1.1 تریلیون دلار برسد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.

منبع: cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *