نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (14 خرداد)

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (14 خرداد)

با به حاشیه رانده شدن دوباره خریداران، بیت کوین (BTC) در ساعات معاملاتی بازار نیویورک، از تراز 30658 دلار کاهش یافت ولی با وجود این کاهش، دستاورد هفتگی این ارز 3 درصد افزایش است. در حال حاضر، رمزارز اول بازار، با کاهش 2.57 درصدی در تایم فریم روزانه، با قیمت 29686 دلار معامله می شود. ارزش بازار آن نیز امروز به حدود 565.74 میلیارد دلار رسیده است.

احساسات حاکم در میان معامله گران همچنان نزولی است و این واقعیت از کاهش شاخص ترس و طمع بیت کوین طی چند روز گذشته مشهود است. این شاخص بار دیگر به سمت قلمرو “ترس شدید” حرکت کرد. همین اتفاق را ژانویه سال جاری (در 1400)، قبل از افزایش قیمت BTC شاهد بوده ایم.

با این حال، اندیکاتور‌های تکنیکال غالباً حاکی از افزایش محدود قیمت بیت کوین به ویژه تا میانگین متحرک 50 روزه آن در حدود 34177 دلار هستند.

در بازارهای سنتی، دو شاخص S&P 500 و Nasdaq روز جمعه همزمان با افزایش بازده 10 ساله خزانه داری کاهش یافتند. قیمت طلا نیز روز جمعه کاهش داشت.

به طور معمول، در طول بازارهای نزولی، آلتکوین ها بیش از بیت کوین کاهش می یابند، زیرا ریسک بیشتری دارند. در نتیجه، در طول بازارهای نزولی، ارزش بازار بیت کوین نسبت به کل ارزش بازار کریپتو افزایش می یابد.

اتریوم (2.31-%) و بایننس کوین (2.43-%) درست همگام با رهبر خود در مسیر نوسانات منفی امروز حرکت می کنند و اکنون به ترتیب با قیمت 1769 دلار و 298 دلار در حال معامله شدن هستند. ریپل، کاردانو، دوج کوین، پولکادات، ترون، آوالانچ، شیبااینو و پالیگان همگی در منطقه قرمز فرو رفته اند ولی در این میان، سولانا با افت 8.75 درصدی خود بیشترین کاهش را در بین رمزارزهای بزرگ بازار شاهد بوده است.

بازنده اصلی امروز، ICP است که 13.05 درصد کاهش در تایم فریم روزانه را تجربه کرده و به 7.76 دلار رسیده است.

در نهایت، ارزش تجمعی بازار کریپتو امروز 1.222 تریلیون دلار و دامیننس بیت کوین، 46.2% است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.

منبع: coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *