معرفی زنجیره جدید با تراکنش های بسیار کم هزینه توسط Arbitrum

معرفی زنجیره جدید با تراکنش های بسیار کم هزینه توسط Arbitrum

بزرگترین شبکه لایه 2 در اتریوم از نظر کل ارزش قفل شده (TVL)، آماده ارائه فناوری جدید Arbitrum AnyTrust با راه اندازی زنجیره Arbitrum Nova است که به صورت زنده در شبکه اصلی و برای توسعه دهندگانی که مایل به استقرار برنامه ها و راه حل ها قبل از راه اندازی عمومی برای کاربران هستند در دسترس می باشد.

اوایل سال 2022 (اواخر 1400)، آربیتروم از راه اندازی فناوری AnyTrust بهینه شده برای تراکنش های بسیار کم هزینه و امنیت بالا خبر داد. برای آزمایش زنجیره تازه منتشر شده، این پروژه اولین شبکه ساخته شده با فناوری جدید آربیتروم Nova را معرفی می کند.

پس از انتشار Nova، آربیتروم دو زنجیره مجزا در شبکه اصلی دارد. شبکه جدید بیشتر برای برنامه های اجتماعی و بازی طراحی شده است، در حالی که شبکه اول به عنوان خانه ای برای پروژه های دیفای و NFT عمل می کند.

قبل از راه اندازی عمومی برای کاربران نهایی، Nova به همه توسعه دهندگانی که مایل به استقرار برنامه های خود در شبکه جدید هستند، دسترسی شبکه را می دهد. اگر مایل به ساخت چیزی در Nova هستید، می توانید همین امروز درخواست دسترسی کنید. گام بعدی این شبکه، گشودن زنجیره جدید به روی همه و آزمایش پایداری Nova قبل از اجرای پروژه‌های جدید و توسعه یک اکوسیستم قوی است. کاربران نهایی می توانند در هفته های آینده از شبکه جدید استفاده کنند.

فناوری AnyTrust

تفاوت اصلی بین Rollups و AnyTrust در درجه عدم تمرکز و هزینه های تراکنش است. زنجیره‌ های AnyTrust روش خود را برای ایجاد امنیت معرفی می‌ کنند که امکان تراکنش‌ های ارزان‌ تر را فراهم می‌کند، برخلاف Rollups که امنیت را مستقیماً از لایه 1 به ارث می‌ برند.

شبکه های ساخته شده با فناوری AnyTrust را می توان برای استقرار برنامه هایی استفاده کرد که به هزینه بسیار حساس هستند و انتظارات حجم تراکنش بالایی دارند. یکی از نمونه های قابل توجه پروژه های بازی برای درآمد یا برنامه های اجتماعی مبتنی بر بلاک چین با سطح بالایی از تعامل بین کاربران است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.
منبع: u.today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *