معافیت مالیاتی بر معاملات رمزارزها در تایلند تا پایان سال ۲۰۲۳

معافیت مالیاتی بر معاملات رمزارزها در تایلند تا پایان سال ۲۰۲۳

سرمایه گذارانی که رمزارزها را از طریق صرافی ها در تایلند جابجا می کنند، از ۷ درصد معافیت مالیات بر ارزش افزوده برای چنین تراکنش‌هایی بهره مند می شوند. حکمی که روز سه‌شنبه در روزنامه سلطنتی منتشر شد، این معافیت مالیاتی را به‌طور عطف به ماسبق درمورد همه ی معاملات از اول آوریل 2022 (۱۳ اسفند ۱۴۰۰) اجرایی کرد. رسانه‌های محلی گزارش دادند که این معافیت تا 31 دسامبر 2023 (۱۱ دی ۱۴۰۲) برقرار خواهد بود.

این اقدام که در ماه مارس (اسفند) توسط دولت تصویب شد، مربوط به پلتفرم های تجاری ثبت شده در وزارت دارایی است. این تصمیم اکنون به بخشی از قانون تایلند تبدیل شده است زیرا از روز پس از انتشار آن در مجله رسمی لازم الاجرا می شود.

بر اساس این سند، هدف اصلی از معافیت مالیاتی، ترویج تجارت رمزارزها در صرافی های مجاز است که اجازه می‌دهد تراکنش‌های رمزنگاری تحت نظارت بخش‌های مربوطه مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نظارت و انجام شوند.

وزیر دارایی تایلند، Arkom Termpittayapaisit متقاعد شده است که قوانین مالیاتی تسهیل شده، تبادل ارزهای دیجیتال را در این کشور قابل اعتمادتر و پایدارتر می کند. همچنین از وی نقل شده است که:

«این امر تایلند را تشویق می کند تا زیرساخت و سیستم پرداختی داشته باشد که برای اقتصاد دیجیتال آینده آماده باشد.»

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.

منبع: news.bitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *