مرکز کریپتو Sango در جمهوری آفریقای مرکزی راه اندازی می شود

مرکز کریپتو Sango در جمهوری آفریقای مرکزی راه اندازی می شود

جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) ابتکار جدید مرکز رمزنگاری سلنگو(Sango) تحت حمایت دولت را برای تقویت توسعه بخش دارایی دیجیتال محلی راه اندازی کرده است.
پروژه Sango به دنبال پذیرش بیت کوین (BTC) توسط CAR به عنوان پول قانونی در ماه آوریل(فروردین) انجام شد. هدف این ابتکار جذب کسب‌وکارها و استعداد/علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال، افزایش پذیرش بیت کوین محلی و نظارت بر گسترش چارچوب‌ها و زیرساخت‌های نظارتی کریپتو است. یک پلتفرم متاورس با نام‌های The Crypto Island و Sango Coin نیز در دست ساخت است.
رئیس‌جمهور فاستین آرچنج توادرا(Faustin-Archange Touadéra) در سخنرانی روز یکشنبه در مراسم راه‌اندازی، بیان کرد که چشم‌انداز Sango داشتن یک «رمزارز مشترک و یک بازار سرمایه یکپارچه است که می‌تواند تجارت را تحریک کند و رشد را حفظ کند».
یکی از نکات کلیدی که رئیس جمهوربر آن تاکید کرد، گنجاندن مالی و اهمیت دسترسی شهروندان به رمزارزها از طریق تلفن هوشمند بود. او مقایسه هایی را با بخش بانکداری کم استفاده در CAR انجام داد که موانع متعددی برای ورود دارد:

«شهروندان در هر سطحی سود خواهند برد، در کشوری با توسعه کامل اقتصادی زندگی خواهند کرد که به معنای اشتغال و رفاه است. علاوه بر این، آنها از تراکنش های مجازی بهره مند خواهند شد که بر خلاف بانکداری سنتی، از مزیت دسترسی سریع، اجرای سریع، فقدان بوروکراسی و هزینه کم برخوردار هستند.
این فناوری با کاهش هزینه به قاره هویت می بخشد. این چشم انداز کامل است و ما زمانی برای انتظار نداریم. برای ما، اقتصاد رسمی دیگر یک گزینه نیست.»

علیرغم خوش‌بینی رئیس CAR برای این پروژه، بانک جهانی در ماه می(اردیبهشت) اعلام کرد که از سانگو به دلیل نگرانی‌های شفافیت و پیامدهای بالقوه برای شمول مالی حمایت نمی‌کند.
Sango توسط مجلس ملی CAR حمایت و عمدتاً توسط رئیس جمهور Touadéra هدایت می شود. در حالی که جزئیات بسیاری هنوز مشخص نشده است، تمرکز قابل توجه این پروژه بر روی نشانه گذاری منابع طبیعی فراوان کشور برای باز کردن دسترسی سرمایه گذاری بیشتر به آنها خواهد بود.
هویت شهروندی و مالکیت دارایی‌ها نیز به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) توکن می‌شود. علاوه بر این، جزیره کریپتو نقش مهمی در تسهیل این اکوسیستم ایفا می کند و به عنوان راهی برای کاربران تایید شده برای دسترسی به دارایی های توکن شده عمل می کند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.

منبع: cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *