مدیرعامل FTX، در فهرست 100 فرد تأثیرگذار در سال 2022 مجله تایم

مدیرعامل FTX، در فهرست 100 فرد تأثیرگذار در سال 2022 مجله تایم

مجله معتبر تایم(TIME) فهرست سالانه 100 فرد با نفوذ سال 2022 را منتشر کرد که به شش دسته تقسیم شده است: نمادها، پیشگامان، تایتان ها، هنرمندان، رهبران و مبتکران. در میان برجسته‌ترین شخصیت‌های این فهرست، مدیر عامل صرافی ارزهای دیجیتال FTX، سم بنکمن-فرید(Sam Bankman-Fried) دیده می‌شود. 

اعتقاد بر این است که Bankman-Fried گذشته از اینکه یکی از ثروتمندترین افراد در حوزه ارزهای دیجیتال است، پیشگام مدرن این حوزه نیز می باشد. او همچنان در پر کردن شکاف بین بازار کریپتو و سرمایه گذاران نقش بسزایی دارد.

وی به TIME گفت که او علاقه مند است 99٪ از درآمد خود را به اهداف بشردوستانه اهدا کند، همانطور که او همیشه آن را “درآمد برای بخشش” می نامد، زیرا او واقعاً به انجام کارهای خیر برای جامعه انسانی معتقد است.

سم بنکمن-فرید صرافی خود به نام FTX را در سال 2019(1397) راه‌اندازی کرد. این صرافی که «توسط معامله‌گران، برای معامله‌گران» ساخته شده است، یکی از صرافی‌های پیشرو برای خرید و فروش مشتقات کریپتو است. در سال 2021، ارزش FTX حدود 18 میلیارد دلار بود که به او کمک کرد تا به ثروتمندترین فرد زیر 30 سال در تاریخ تبدیل شود. موفقیت FTX او را به شهرت و ثروت تقریباً 40 میلیارد دلاری رساند.

در طول سه سال گذشته، رشد تصاعدی FTX تأثیر بیشتری بر صعود ارزهای دیجیتال در فرهنگ اصلی این صنعت گذاشته است.

 او معتقد است که رمزارز قطعا به دموکراته کردن بازارهای مالی، کاهش فقر و مبارزه با فساد کمک خواهد کرد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.

منبع:coinquora

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *