متاورس چه تاثیری بر دنیای آینده ما دارد؟

تاثیرات متاورس بر زندگی آینده

متاورس چه تاثیری بر دنیای آینده ما دارد؟

تغییر نام فیسبوک به متا برای مردم جهان امری شوکه کننده بود! . پس از سخنرانی که مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) پس از این تغییر نام انجام داد، جهان متوجه شد که فیسبوک به دنبال گسترش واقعیتی قابل لمس در یک دنیای مجازی است. اما این تغییر بزرگ‌تر از چیزی است که فیسبوک نشان می‌دهد. به هر حال متا متولد شد.

پتانسیل متاورس این است که ما می‌توانیم جهانی بسازیم که به هر یک از ما اجازه می‌دهد بهترین نسخه خود را ایجاد و ارائه کنیم.

زاکربرگ با استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به عنوان بخشی روزانه از تجربیات انسانی ما نشان داد که جهان می‌تواند چگونه باشد. متاورس آن قدر بزرگ و شاید پیچیده است که بخش‌های زیادی برای کاوش دارد اما در این جا به چند پیش‌بینی در خصوص آینده متاورس و زندگی آینده ما در آن بسنده می‌کنیم.

روش‌های جدید و هیجان‌انگیز در متاورس و آینده متاورس

همانطور که مردم نحوه کار با ابزارها را در دنیای مجازی یاد می گیرند، شاهد روش های جدید کار در زمینه های مختلف خواهیم بود. اگر برای ایجاد دنیای مجازی خود وقت ندارید، می توانید دنیای دیگران را کاوش کنید و شاید از ساخته های آنها به عنوان دنیای خود استفاده کنید. هر کس در فراجهان شخصیتی خواهد داشت که خود را در آن منعکس می کند. به این شخصیت آواتار می گویند. ما می توانیم از این فرصت برای ایجاد نسخه خودمان استفاده کنیم که قبلاً نمی توانستیم آن را امتحان کنیم.
توانایی امتحان کردن چیزهای مختلف و تصور اینکه چگونه این تغییرات منجر به اعتماد بیشتر به متاورس می شود. هدف Metaverse و آینده متاورس حل زندگی واقعی اما مجازی با حذف محدودیت های ارتباط بین دنیای فیزیکی و مجازی است. اگر با آواتار سفارشی خود در متاورس اعتماد بیشتری احساس می کنید، اعتماد به نفس واقعی به یک محصول جانبی آسان تبدیل می شود. این دری را برای هر یک از ما باز می کند تا خودمان را عمیق تر بیان کنیم.

تاثیرات متاورس بر زندگی آینده

تاثیرات متاورس بر زندگی آینده
تاثیرات متاورس بر زندگی آینده

در این بخش به موارد مهمی اشاره می‌کنیم که آینده متاورس و همچنین زندگی آینده ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ما با متاورس تبدیل به یک فرهنگ کاری پذیرنده‌تر و قابل تحمل‌تر خواهیم شد

یکی از بزرگترین چالش‌های پذیرش فرهنگی در جامعه گسترده‌تر، سوگیری ناخودآگاه است. هر فرد نوعی سوگیری ناخودآگاه دارد که با اعمال او در محل کار نشان داده می شود. ما به عنوان یک جامعه کارهای زیادی برای رفع این مشکل انجام داده ایم و باید کارهای بیشتری انجام دهیم.
اما در فضا، امیدواریم این تعصبات ناخودآگاه ناپدید شوند. پیش بینی در فضا دشوارتر خواهد بود. توانایی تغییر آواتارها، حفظ این سوگیری را دشوار می کند، زیرا ما شروع به درک این موضوع می کنیم که ادغام یک فرد وضعیت کامل را منعکس نمی کند. ما نمی توانیم فراموش کنیم که هنوز انسان هایی در پشت آواتارها هستند. سازندگانی با محیط‌های قدرتمندتر و قابلیت‌های خلق آواتار در خط مقدم گسترش تعریف معنای انسان بودن در نهایت خواهند بود.
اما در نهایت، ما تصور می کنیم که این همگرایی تکنولوژی و دنیای واقعی توانایی ما را برای پذیرش خودمان آنگونه که هستیم سرعت می بخشد.

در آینده متاورس کار شبیه بازی خواهد بود

متاورس، استعداد خلاقانه‌ای را به روزگار ما می‌بخشد.

روزی را در دفتری تصور کنید که در حال آماده شدن برای ملاقات با یک مهندس ارشد هستید. یا برای ملاقات با رئیس خود به یک شرکت با فناوری پیشرفته می روید. یا حتی برای ملاقات با یک زوج به سرزمین پریان خیالی منتقل می شوید. توانایی انتقال خود به دنیای واقعی و خیالی بسیار متفاوت خواهد بود. متاورس لمس خلاقانه ای را به زمان ما می آورد. اگرچه ما به طور کامل در محیط مجازی غوطه ور هستیم، اما مکان هایی را تجربه خواهیم کرد که تا به حال ندیده ایم. ما فقط به مکان نگاه نمی کنیم. بنابراین ما زندگی و تجربه خواهیم کرد که گویی واقعاً وجود داریم. خلاقیت محض وجود خواهد داشت به همه ما کمک می کند تخیل خود را گسترش دهیم.

ایجاد محیط کاری مشترک و خداحافظی با اتاق‌های کنفرانس خسته کننده فیزیکی در متاورس

فضاهای کاری در Metaverse معنای کاملاً جدیدی پیدا می کنند. هیچ محدودیتی برای مناطقی که می توانیم ایجاد کنیم وجود ندارد. هیچ مانعی بین مناطق وجود ندارد زیرا می توانیم به راحتی بین آنها جابه جا شویم. دنیایی را تصور کنید که در آن شرکت‌ها با هر اندازه می‌توانند تجربه کارمندی عالی را در یک محیط مجازی ایجاد کنند که تأثیر زیادی بر شرایط کاری و رضایت کارکنان خواهد داشت.

دعوت به تخیل یکی دیگر از تاثیرات آینده متاورس

مثلا دعوت از یک همکار به خانه، مفهومی دست یافتنی‌تر از قبل خواهد بود. با طراحی محیط می‌توان کاری کرد که فرد تجربه‌ای بیش از حد شخصی داشته باشد.

تجربه ناهماهنگی بین واقعیت و فراجهان

ما باید یاد بگیریم که چگونه در هر دو جهان به طور همزمان حرکت کنیم.

زندگی در دنیایی که در آن می‌توانیم هر چیزی را که می‌خواهیم داشته باشیم، برایمان رویا به نظر می‌رسد، اما با بدی نیز همراه است. حرکت از متاورژنی که حول تجربه واقعی ساخته شده و به واقعیت بازگشته است، جایی که همه چیز کندتر است، می تواند کمی شوکه کننده باشد. به حدی که می تواند منجر به جدا شدن مردم از زندگی واقعی خود به نفع دنیایی شود که در متاوره خلق کرده اند. یا این که بین این دو تجربه جلو و عقب پریدن می تواند افراد را گیج کند.

ما باید یاد بگیریم که چگونه در هر دو دنیا به طور همزمان حرکت کنیم . و در هر دو فعالیت کنیم .

آینده متاورس ممکن است سلامت روان ما را تحت تاثیر قرار دهد

متاورس می تواند بر سلامت روان ما تأثیر مثبت و منفی بگذارد زیرا ما در دو جهان زندگی می کنیم.

یکی که ما مطابق با مشخصات خود ساخته ایم و یکی که به آرامی به درخواست های ما پاسخ می دهد. مانند تمام فناوری‌های جدید، ما باید مراقب باشیم که ارتباط خود را با زندگی واقعی خود قطع نکنیم تا مسیریابی با آنها دشوار شود.

دنیای مجازی ما به واقعیت افزوده تبدیل خواهد شد

واقعیت افزوده را در فیلم دیده ایم . واقعیت افزوده یک همپوشانی دیجیتالی از تجربیات انسانی است که ترکیبی از اطلاعات و تجربه عملی را فراهم می کند. برای ما مهم است که تجربه خود را با آنچه زمین در دنیای واقعی ارائه می دهد متعادل کنیم، در حالی که از فناوری برای یادگیری بیشتر در مورد دنیایی که هنوز تجربه نکرده ایم استفاده می کنیم. ما باید به سؤالات جدیدی در مورد زندگی آینده در اینترنت بپردازیم.

ما به سیاست هایی نیاز داریم که به ایجاد فضاهای مشارکتی و آواتارها بپردازد. ما به ارزیابی های تجربی نیاز داریم تا بفهمیم آینده متاورژن چگونه بر مردم تأثیر می گذارد. ما به اعتدال در جامعه نیاز داریم تا همه در امان باشند. ما باید بر سر اینکه چه چیزی در محل کار قابل قبول است و چه چیزی قابل قبول نیست توافق کنیم.

 مقاله مرتبط :درباره ی  سرمایه گذاری در متاورس بیشتر بدانید 

گفتار پایانی!

آینده زندگی نیاز به نوع جدیدی از تفکر و نوع جدیدی از رهبری دارد. ما به رهبرانی با شخصیت قوی نیاز خواهیم داشت که بتوانند به سوالات دشواری که قبلاً به آنها فکر نکرده بودیم پاسخ دهند. ما به رهبرانی نیاز داریم که بدانند چگونه مخالفت کنند و راه حل بهتری بیابند، کسانی که عمیقاً به مردم اهمیت دهند و درک کنند که ما در حال ورود به نوع جدیدی از آینده هستیم که در آن زندگی، کار و بازی کنیم.  آینده ای  که در آن فناوری زندگی ما را مختل خواهد کرد.

سوالات متداول

  •  آینده متاورس چیست؟

انتظار می‌رود تا چند سال آینده متاورس از طریق واقعیت مجازی نشان داده شود. به طوری که دنیایی جایگزین دنیای فیزیکی برای تحقق اهدافی مشخص مورد استفاده قرار گیرد.

  • آینده متاورس چه تاثیری بر روی افراد می‌گذارد؟

متاورس یک فرار از واقعیت را ارائه می‌دهد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ که در مجله آمریکایی تحقیقات آموزشی منتشر شد نشان داد که کاربرانی که بیشتر از اینترنت استفاده می‌کنند نسبت به افراد دیگر منزوی‌تر هستند. با توجه به پتانسیل متاورس می‌توان پیش بینی کرد که این اوضاع بدتر شود. بنابراین باید تعادل را در میان دو جهان برقرار کرد.

  •  آیا آینده متاورس جهان را متحول خواهد کرد؟

به گفته هاردینگ (Harding) سال ۲۰۲۲ شاهد تعداد زیادی از شرکت‌ها خواهیم بود که در مسیر متاورس قرار می‌گیرند. او فکر می‌کند افراد بیشتری شروع به پیوستن به متاورس می‌کنند و این امر بیشتر به واقعیت نزدیک خواهد شد. اما در حال حاضر هنوز برای بسیاری از مردم مبهم و در حد اطلاعات یک تئوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *