فیلیپین برای بررسی موارد استفاده از بلاک چین، برنامه آموزشی راه اندازی کرد

فیلیپین برای بررسی موارد استفاده از بلاک چین، برنامه آموزشی راه اندازی کرد

فیلیپین پژوهش در موارد استفاده از فناوری بلاک چین را آغاز کرده است و یک برنامه آموزشی برای محققان در وزارت علوم و فناوری دولت (DOST) راه اندازی کرده است.
انریکو پرینگیت(Enrico Paringit)، یکی از مقامات DOST، گفت که هدف از این آموزش این است که ببینیم چگونه بلاک چین می تواند در زمینه هایی مانند مراقبت های بهداشتی، حمایت مالی و کمک های اضطراری نقش داشته باشد. پرینگیت خاطرنشان کرد که این وزارت همچنین در حال بررسی چگونگی استفاده از بلاک چین در صدور گذرنامه و ویزا، ثبت علائم تجاری و سوابق دولتی است.
در حالی که ارز دیجیتال یک برنامه کاربردی برجسته برای بلاک چین است، مقام DOST تاکید کرد که این وزارتخانه قصد دارد «برنامه‌های غیرکریپتوکارنسی بسازد» و افزود که هدف آن تولید متخصصان توسعه بلاک چین است که می‌توانند از دولت در کاربردهای مختلف این فناوری پشتیبانی کنند.
این برنامه بودجه ای دریافت کرد که می توانست هزینه های آموزش متخصصان فناوری اطلاعات و محققان را پوشش دهد. با این حال، پرینگیت تاکید کرد که فقدان کارشناسان محلی بلاک چین مشکلاتی را برای بخش ایجاد کرده است.

فورتوناتو د لا پنا(Fortunato de la Peña)، وزیر علم و فناوری فیلیپین نیز در این باره اظهار نظر کرد و گفت که بلاک چین «یک فناوری نوظهور مهم» است که این کشور به توسعه آن نیاز دارد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *