شرکت Jump Crypto سکوت خود را در مورد سقوط ترا شکست

شرکت Jump Crypto سکوت خود را در مورد سقوط ترا شکست

شرکت Jump Crypto، زیرمجموعه شرکت معاملات خصوصی Jump Trading مستقر در شیکاگو که بر روی ارزهای دیجیتال متمرکز است، علیرغم اینکه یکی از حامیان اصلی پروژه بحث برانگیز ترا بود، سرانجام در مورد سقوط آن صحبت کرد.

این گزارش می‌گوید که سقوط ترا تا حد زیادی توسط ترکیبی از معاملات در استخر USTw-3CRV Curve ایجاد شده است.

این استخر، که قرار بوده دارای نسبت ۵۰:۵۰ UST و 3CRV باشد، پس از اینکه TerraForm Labs (TFL) نقدینگی UST خود را برداشت کرد و دو کیف پول نیز سفارشات فروش عظیمی از UST را ثبت کردند، تعادل و عمق خود را از دست داد.

اتصال دلاری UST نیز به دلیل خروج نقدینگی زیاد از پروتکل Anchor تحت فشار شدید قرار گرفت. این خروجی ها عمدتاً توسط سپرده گذاران بزرگ انجام شده است. این گزارش نشان می‌دهد که در واقع، آن‌ها موقعیت UST خود را دقیقاً پس از اینکه این استیبل کوین شروع به از دست دادن پیوند دلاری خود کرد، ۱۵ درصد کاهش دادند.

قابل ذکر است، سپرده گذاران کوچک در واقع در طول این رویداد، موجودی خود را افزایش دادند. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران کوچک پس از سقوط عظیم ترا، همچنان موجودی خود را نگه داشتند.

از آنجایی که مجموع موجودی سرمایه‌گذاران خرد در مقایسه با نهنگ‌های کریپتو کوچک‌تر بود، نتوانستند تفاوتی را در این اتفاق ایجاد کنند.

Anchor Protocol، که سرمایه‌گذاران را با نرخ‌ های سود بسیار خوب ۲۰ درصدی جذب می‌کرد، حتی قبل از فروپاشی ترا نیز به‌طور معمول با اتهامات طرح پانزی مواجه شده بود.

پس از فروپاشی ترا، به نظر می‌رسد اجماع بر این است که این پروتکل نیز در واقع یک کلاهبرداری بوده است، میلیاردر، بیل اکمن (Bill Ackman) نیز ادعا می‌کند که چنین طرح های هرمی کل صنعت ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کنند.

پت تومی (Pat Toomey)، سناتور طرفدار رمزارزها در پنسیلوانیا نیز معتقد است که ترا احتمالاً یک پروژه کلاهبرداری است زیرا با فناوری مشکوک خود وعده بازگشت سرمایه بزرگی داده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.
منبع: u.today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *