شاخص ترس و طمع کریپتو به کمترین حد خود در 3 سال گذشته رسیده است

شاخص ترس و طمع کریپتو به کمترین حد خود در 3 سال گذشته رسیده است

شاخص ترس و طمع معروف Alternative.me به پایین‌ترین حد خود در سطح ۸ از اواسط سال ۲۰۱۹ رسیده است که بازارها از مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) شاهد آن نبوده‌اند.

چنین افت شدید یک اندیکاتور ممکن است باعث ترس بیشتر سرمایه گذاران شود، اما در واقع نباید نگران کننده باشد زیرا ممکن است به عنوان اندیکاتور کف عمل کند. افت شدید این اندیکاتور بیشتر ناشی از افزایش نوسانات بیت کوین و افت ۱۰۰ درصدی آلت کوین لونا بود که قبل از سقوط ۳۰ میلیارد دلار ارزش بازار داشت.

ترس شدید را می توان در واقع نشانه ای از تسلیم شدن در آینده یا وضعیت فعلی در نظر گرفت زیرا این اندیکاتور هم احساسات و هم معیارهای بازار را برای تعیین احساسات معامله گران و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال دنبال می کند.

شاخص ترس و طمع اغلب برای تعیین وضعیت های فروش بیش از حد/خرید بیش از حد در بازار استفاده می شود، ترس افراطی نشان دهنده بازار بیش فروش شده و طمع افراطی یک بازار بیش از حد خریداری شده را نشان می‌دهد.

به گزارش Alternative.me، این شاخص در حال حاضر نوسانات، حرکات بازار، رسانه های اجتماعی، دامیننس و روندها را اندازه گیری می کند. نوسانات و حرکت بازار به صورت حجمی بیشترین تأثیر را بر شاخص دارند.

روندها، رسانه های اجتماعی و نظرسنجی های متوقف شده در حال حاضر بیشتر بر احساسات اجتماعی معامله گران و سرمایه گذاران تأثیر می گذارند و ممکن است وضعیت بازار را به درستی نشان ندهند.

در زمان انتشار این مقاله، بیت کوین به بالای ۳۰،۰۰۰ دلار بازگشته، که همچنان در صورت افزایش ناگهانی قدرت خرید، آن را برای اصلاح احتمالی مناسب می‌سازد. اما علیرغم کاهش فشار فروش، بیت کوین به تثبیت در اطراف حمایت هفت روز گذشته خود ادامه می‌دهد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با  نمی‌باشد.
منبع: u.today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *