سقوط بازار ارز دیجیتال منجر به کم شدن ارزش کمک های مالی رمزارزی دولت اوکراین شد

سقوط بازار ارز دیجیتال منجر به کاهش ارزش کمک های مالی رمزارزی دولت اوکراین شد

سه ماه است که جنگ در اوکراین آغاز شده است. این کشور علیرغم سقوط قیمت‌ها در بازار رمزارزها همچنان قصد دارد از سرمایه گذاران این عرصه کمک‌های مالی جمع آوری کند . تلاش های اوکراین برای جمع آوری کمک های مالی در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) به دلیل سقوط رمزارزها با بن بست روبه رو شده است.

پس از تهاجم روسیه به اوکراین در 24 فوریه(5 اسفند)، دولت اوکراین اعلام کرد که کمک های مالی را در قالب رمزارزها می پذیرد. میخائیلو فدوروف(Mykhailo Fedorov)، معاون نخست وزیر اوکراین طی این هفته در مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum ) در داووس سوئیس عنوان کرد که این کشور به دنبال جذب سرمایه گذاران رمزارزی است.

در 19 مارس(28 اسفند)، صندوق دولت موسوم به “کمک به اوکراین” اعلام کرد که بیش از 60 میلیون دلار کمک رمزارزی تامین شده است. الکس بورنیاکوف معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین عنوان کرد که در 19 می(29 اردیبهشت)، کل این کمک ها پس از گذشت دو ماه ، 51.5 میلیون دلار ارزش داشتند.

رمزارزها در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته اند. بیت کوین پس از کاهش 17 درصدی در ماه آوریل(فروردین-اردیبهشت)،از ابتدای ماه می(اردیبهشت-خرداد)  بالغ بر 20 درصد افت کرده است.

بورنیاکوف در پاسخ به سؤالات رویترز عنوان کرد:
“تمام وجوه جمع‌آوری‌شده در صندوق «کمک به اوکراین» در قالب رمزارزی ذخیره می شود، اما دولت توانست 45 میلیون دلار از آن را در راستای تجهیزات ارتش اوکراین استفاده کند.”

اوکراین تدابیر جنگی خود را تا حدودی از طریق رمزارزها تامین می کند. علیرغم اینکه رمزارزها ممکن است برخی از منابع مالی ضروری این کشور را فراهم کند، اما کیف تخمین زده است که طی سه ماه آینده به 15 میلیارد دلار برای کمک به بهبود اقتصاد جنگ زده خود نیاز خواهد داشت.

علیرغم بی ثباتی این عرصه، دارایی‌های دیجیتال همچنان برای مقامات اوکراین که به دنبال جذب سرمایه هستند ،جذاب است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.

منبع:reuters

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *