سازمان FDIC ادعاهای Voyager را بررسی می کند

سازمان FDIC ادعاهای Voyager را بررسی می کند

مدت کوتاهی پس از تشکیل پرونده ورشکستگی، شرکت کارگزاری ارزهای دیجیتال وویجر دیجیتال به دلیل ادعای اینکه وجوه تحت بیمه FDIC هستند، تحت نظارت شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) قرار گرفته است.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در روز پنجشنبه (7 ژوئیه 2022)، منابع ناشناس فاش کردند که FDIC در حال بررسی بازاریابی Voyager است. بیانیه ای در وب سایت این شرکت در دسامبر 2019 گفت:
«از طریق روابط استراتژیک ما با شریک بانکی خود، بانک تجاری متروپولیتن، همه دلارهای دلاری مشتریان که با وویجر نگهداری می شوند، بیمه FDIC هستند. این بدان معناست که در موارد نادری که وجوه دلاری شما به خطر بیفتد، بازپرداخت کامل (تا 250000 دلار) برای شما تضمین می شود، بنابراین پول نقدی که نزد Voyager نگه دارید محافظت می شود.

با این حال، مشتریان Voyager اخیراً دریافتند که سپرده‌های آن‌ها آنطور که توسط شرکت ارز دیجیتال گفته شده است، تحت بیمه FDIC نیستند.
همچنین، بیانیه قبلی بانک تجاری متروپولیتن (MCB)، یک بانک منشور نیویورک و عضو FDIC، بیان کرد که Voyager یک حساب omnibus فقط برای دلار آمریکا دارد و نه رمزنگاری. این بانک افزود که این بیمه برای خرابی MCB اعمال می شود، نه وویجر.
پوشش بیمه FDIC فقط برای محافظت در برابر شکست بانک تجاری متروپولیتن در دسترس است. بیمه FDIC در برابر شکست وویجر، هرگونه عمل یا ترک وویجر یا کارکنان آن، یا از دست دادن ارزش ارز دیجیتال یا سایر دارایی ها محافظت نمی کند.

آخرین پیشرفت مدت کوتاهی پس از اعلام ورشکستگی فصل 11 وویجر و شرکت‌های تابعه آن انجام شد. در اوایل ماه جولای، شرکت کارگزاری سپرده‌ها، برداشت‌ها و معاملات را به حالت تعلیق درآورد

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.
منبع:cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *