روجا ایگناتوا ملقب به «کریپتوکوئین»، در فهرست ده فرد تحت تعقیب FBI قرار گرفت

روجا ایگناتوا ملقب به «کریپتوکوئین»، در فهرست ده فرد تحت تعقیب FBI قرار گرفت

عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، هستر پیرس(Hester Peirce)، به دلیل حمایت از دارایی‌های دیجیتال، مادر رمزارز نامیده می‌شود و مجله تایم، ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) را به عنوان شاهزاده کریپتو معرفی کرد. زمانی که روجا ایگناتوا(Ruja Ignatova) در یک پادکست در سال 2019(1398) لقب «کریپتوکوئن» را به خود اختصاص داد.
ایگناتوا خالق وان کوین(OneCoin) بود، یک رمزارز ادعایی که ثابت شد یک طرح پانزی است. طبق گفته مجریان قانون، شرکت OneCoin از سال 2014(1393) از بیش از 3 میلیون سرمایه گذار و مبلغ بیش از 4 میلیارد دلار کلاهبرداری کرده است. شرکت او همچنین متهم به رشوه دادن به روسای جمهور صربستان و بلغارستان است.
اکنون اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) ایگناتوا را در لیست ده نفر برتر خود قرار داده و تا 100000 دلار برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری او شود،ارائه میکند. به گفته FBI، ایگناتوا آخرین باردر سال 2017(1396) در آتن در سال بوده است.

ایگناتوا در آلمان بزرگ شد و دارای مدرک دکترا است. در اقتصاد در دوران اوج خود، این فرد بلغاری تبار به خاطر لباس های زیبا و مهمانی های شیک خود شهرت داشت. او در سال 2016(1395) جمعیتی بیش از 3000 نفر را به ومبلی آرنا در لندن جذب کرد تا صحبت های او را بشنوند، حتی اگر در آن زمان سوء ظن در مورد فعالیت های او شناخته شده بود.
از آن زمان، OneCoin مورد شکایت قرار گرفت و برادر و همکارانش به دادگاه کشیده شدند. چندین گزارش نیز مبنی بر آن هستند که قراردادی روی یک مستند سه قسمتی درباره ایگناتوا نیز انجام شده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.
منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *