درصورت وضع مالیات 15 درصدی، پاکستان می تواند درآمدی 90 میلیون دلاری داشته باشد

درصورت وضع مالیات 15 درصدی، پاکستان می تواند درآمدی 90 میلیون دلاری داشته باشد

زیشان احمد (Zeeshan Ahmed)، یکی از مدیران صرافی رمزارزی Rain Financial در پاکستان، گفته است: اگر مقامات تصمیم بگیرند که 15 درصد مالیات بر تراکنش های رمزارزها وضع کنند، اسلام آباد می تواند حداقل 90 میلیون دلار درآمد مالیاتی داشته باشد. وی ادعا کرد که اگر پاکستان آنچه را که یکی از گزارش‌ ها “قوانین سخت و سریع” می‌خواند، اتخاذ کند، این امکان وجود خواهد داشت.

احمد در اظهارات منتشر شده توسط اینترنشنال نیوز مدعی شد: همسایه پاکستان، هند و همچنین ایالات متحده در حال حاضر میلیاردها دلار درآمد مالیاتی دریافت می کنند. او گفت:

“ایالات متحده و هند میلیاردها دلار از طریق مالیات 30 درصدی بر سود کسب شده از تجارت رمزارزها جمع آوری می کنند. ما نیز می توانیم با مالیات 15 درصدی شروع کنیم.”

نقش کریپتو در اقتصاد پاکستان

نظریه احمد توسط همکار اجرایی او، عطیقه لطیف (Aatiqa Lateef)، مدیر سیاست های عمومی صرافی رمزارزی منعکس شد. لطیف در سخنرانی در همان رویدادی که شرکت کنندگان در مورد نقش دارایی های رمزنگاری شده در اقتصاد صحبت کردند، پیشنهاد کرد که شرکت او نقش خود را در کمک به تغییر درک قانونگذار از رمزارزها ایفا می کند.

لطیف توضیح داد: “ما با همه تنظیم‌ کننده‌ ها از جمله SBP، PTA، FBR و دیگران دائما در تماس هستیم و آماده کمک به آن ها خواهیم بود. این مدیر افزود که دولت پاکستان از آن زمان کمیته هایی را برای بحث در مورد سناریوهای مختلف قانون گذاری تشکیل داده است. همچنین انتظار می‌رود کمیته‌ ها گزینه‌های سیاستی موجود را نیز توصیه کنند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.

منبع: news.bitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *