دانشمندان ادعا می کنند که یک استیبل کوین کاملا غیرمتمرکز طراحی کرده اند که به الکتریسیته متکی و peg است

دانشمندان ادعا می کنند که یک استیبل کوین کاملا غیرمتمرکز طراحی کرده اند که به الکتریسیته متکی و peg است

محققان آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور(Lawrence Livermore) در کالیفرنیا با بودجه فدرال، مکانیک آماری و تئوری اطلاعات را برای طراحی کلاسی از استیبل‌کوین به نام استیبل کوین الکتریسیته(E-Stablecoin) که انرژی را به‌عنوان شکلی از اطلاعات منتقل می‌کند، ترکیب کرده‌اند. ماکسول موریالدو(Maxwell Murialdo) و جاناتان ال. بلوف(Jonathan L. Belof) از لیورمور می‌گویند که نوآوری آنها انتقال برق بدون سیم فیزیکی یا شبکه و ایجاد یک استیبل کوین کاملاً وثیقه‌ای متصل به دارایی فیزیکی، برق، که به ارزش آن وابسته است را ممکن می‌سازد.
به گفته دانشمندان، استیبل کوین الکتریسیته(Electricity Stablecoin) از طریق ورودی یک کیلووات بر ساعت برق، به اضافه هزینه ای ساخته می شود. پس از آن می توان از استیبل کوین برای تراکنش ها مانند هر استیبل کوین استفاده کرد، یا می توان انرژی را با سوزاندن آن، همچنین با پرداخت هزینه، استخراج کرد. کل فرآیند توسط قراردادهای هوشمند با یک ابر ذخیره سازی داده غیرمتمرکز کنترل می شود. برای نگهداری یا پرداخت دارایی به هیچ مقام متمرکز و قابل اعتمادی نیاز نیست.

به گفته دانشمندان، این اولین مورد برای یک استیبل کوین است که به طور مستقیم با مقدار مشخصی از دارایی فیزیکی قابل مبادله است. آنها پیشنهاد کردند که الکتریسیته قیمت و تقاضای بسیار پایداری دارد و برق مورد استفاده در ایجاد کوین های الکترونیکی به راحتی پایدار خواهد بود. سرمایه‌گذاران می‌توانند در مناطقی که قیمت برق پایین است، کوین‌های الکترونیکی را ایجاد کنند و در مناطقی که برق گران‌تر است، توکن‌ها را بسوزانند.
موریالدو و بلوف کار خود را به عنوان اثبات مفهوم(proof of concept) توصیف کردند و از ریاضیات پیشرفته برای استدلال خود، استفاده گسترده ای کردند. به گفته دانشمندان، برای ساخت یک E-Stablecoin کارآمد، پیشرفت‌های بیشتری که سرعت، آنتروپی انتقال و مقیاس‌پذیری موتورهای اطلاعات را افزایش می‌دهد احتمالاً مورد نیاز خواهد بود.
ذخیره سازی ابری بهبود یافته یا جایگزینی برای آن نیز مورد نیاز است. کار آنها روز دوشنبه در مجله معتبر Cryptoeconomic Systems منتشر شد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *