خالق Netscape می گوید Web3 مانند اوایل ظهور اینترنت است

خالق Netscape می گوید Web3 مانند اوایل ظهور اینترنت است

مارک آندریسن(Marc Andreessen)، کارآفرین میلیاردر، می‌گوید که Web3 و فناوری بلاک چین زیربنایی آن، ظهور اینترنت اولیه را به او یادآوری می‌کند.
آندریسن که امروزه بیشتر به عنوان یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر متمرکز بر بلاکچین یعنی آندریسن هوروویتز(Andreessen Horowitz) شناخته می شود، در ابتدا با توسعه اولین مرورگر وب به نام Mosaic به موفقیت دست یافت و سپس Netscape Navigator را تأسیس کرد که بازار مرورگرها را طی دهه 1990 در سراسر جهان تحت سلطه داشت.
آندرسن با حضور در پادکست Bankless در کنار شریک سرمایه گذاری و همکارش کریس دیکسون(Chris Dixon)، گفت که افزایش پذیرش و انبوه توسعه در Web3 به طور قابل توجهی شبیه به هجوم فعالیت هایی است که سال های اولیه او در فناوری را مشخص کرد.
آندریسن تاکید کرد که این نوع مقایسه گسترده را بیهوده انجام نمی دهد و این اولین بار است که چنین ادعایی می کند. همچنین آندریسن گفت که Web3 حلقه مفقود اینترنت است که اعتماد، حاکمیت و سود مالی را به اکوسیستم می آورد.

a16z که پیش از این به خاطر سرمایه‌گذاری‌های اولیه خود در اینستاگرام و اسلک(Slack) شناخته می‌شد، اولین بار در سال 2013(1392) با سرمایه‌گذاری در کوین‌بیس وارد صنعت کریپتو شد.
یک هفته پیش، راه اندازی چهارمین صندوق ارز دیجیتال خود را با 4.5 میلیارد دلار اعلام کرد و مجموع سرمایه سرمایه گذاری شده توسط Andreessen Horowitz در مشاغل ارز دیجیتال را به بیش از 7.6 میلیارد دلار رساند.
طبق نامه ای که توسط شریک مدیریت کریس دیکسون نوشته شده است، a16z جدیدترین صندوق را برای سرمایه گذاری در آنچه دیکسون «دوران طلایی» توسعه Web3 می نامد راه اندازی کرد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *