به اعتقاد میلیاردر مشهور، بیت کوین باید مانند یک اوراق بهادار تنظیم شود

به اعتقاد میلیاردر مشهور، بیت کوین باید مانند یک اوراق بهادار تنظیم شود

میلیاردر و سرمایه گذار ریسک پذیر، چامات پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، می گوید که دارایی دیجیتال پیشرو، بیت کوین، باید مانند یک اوراق بهادار تنظیم شود.

در یک مصاحبه جدید در پادکست All-In، پالیهاپیتیا می‌گوید آژانس‌ های نظارتی و قانون‌ گذاران باید با بیت کوین مانند یک اوراق بهادار رفتار کنند، حتی اگر لزوماً دارای این ویژگی ها نباشد.

“من تمایل دارم فکر کنم که در این مرحله احتمالاً بیت کوین باید مانند یک اوراق بهادار تنظیم شود، حتی اگر اینطور نباشد و بیشتر یک کالا باشد. این تفکر فقط ناشی از حجم و اندازه خالص هر دو بازار می باشد.

اگر شما یک معامله گر در بازار هستید که سعی می کنید مشتقه های بسیار پیچیده از هر نوعی را معامله کنید، به عنوان مثال در بازارهای اعتباری، ما باید این موارد را به نام ISDA (انجمن های بین المللی مبادلات و مشتقات) ایجاد کنیم.

این اساساً نوعی حساب در صرافی است که به ما امکان می‌دهد در برخی از این بازارهای بسیار مبهم ریسک کنیم، اما اصل اساسی در مورد آن، نیاز به مجموعه‌ ای از پارامترها، یک اتاق تسویه حساب و توانایی نظارت بر ریسک است. هیچ یک از آن چیزها در اینجا وجود ندارد و من فکر می کنم این چیزی است که مردم فعلا باید حل کنند.”

به گفته این میلیاردر، مشکل دیگری که صنعت کریپتو دارد، انتظارات سود غیرواقعی در پروتکل های مالی غیرمتمرکز (دیفای) است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.
منبع: dailyhodl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *