بنجامین دلو، پس از اعتراف به گناه با زندان مواجه نخواهد شد

بنجامین دلو، پس از اعتراف به گناه با زندان مواجه نخواهد شد

بنجامین دلو (Benjamin Delo)، یکی از بنیانگذاران صرافی BitMEX، پس از محکومیت در دادگاه فدرال نیویورک در روز چهارشنبه، 30 ماه را به صورت آزادی مشروط سپری خواهد کرد.

دلو، در کنار آرتور هیز، یکی دیگر از بنیانگذاران BitMEX، در اوایل سال جاری به اتهام نقض قانون اسرار بانکی در پرونده ای که از سال 2020 سرچشمه می گرفت، اعتراف کردند. دلو همچنین با پرداخت 10 میلیون دلار جریمه برای حل و فصل پرونده به وزارت دادگستری (DOJ) و کالا موافقت کرد. پرونده کمیسیون معاملات آتی (CFTC) نیز در فوریه (بهمن 1400) ثبت شده بود.

هیز نیز قبلا به شش ماه حبس خانگی و دو سال حبس مشروط همراه با جریمه مشابه محکوم شده بود.

سخنگوی اسمیت ویلازور، شرکتی که نمایندگی Delo را بر عهده دارد، گفت: “خوشحالیم که دادگاه تلاش بدبینانه دولت را برای اغراق در مورد جدی بودن اتهام قانون رازداری بانکی در این پرونده به درستی رد کرد. حکم مشروط امروز تشخیص داد که این پرونده شامل یک نقص انطباق است که منجر به نقض مقررات شده است و نه بیشتر.”

وزارت دادگستری، همراه با CFTC و FinCEN، اعلام کرد که بیتمکس و بنیانگذاران آن را به دلیل نقض قوانین مدنی و کیفری با اجازه دادن به ساکنان ایالات متحده برای تجارت مشتقات رمزارزی در صرافی علیرغم ثبت نشدن آن در کشور و داشتن دانش ضعیف متهم می کنند.

خود صرافی که شاهد تغییر رهبری خود پس از اعلام اتهامات بود، تابستان گذشته با CFTC و FinCEN تسویه حساب کرد و با تقسیم جریمه 100 میلیون دلاری بین این دو آژانس موافقت کرده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.

منبع: Coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *