بریتانیا می‌خواهد پس از سقوط UST، به بانک مرکزی قدرت بیشتری برای نظارت بر استیبل کوین ها بدهد

بریتانیا می‌خواهد پس از سقوط UST، به بانک مرکزی قدرت بیشتری برای نظارت بر استیبل کوین ها بدهد

در مقاله اخیر بلومبرگ، گزارش شده است که انگلستان پس از سقوط اخیر استیبل کوین الگوریتمی UST Terra نگران است. دولت بریتانیا تدابیر ایمنی بیشتری را برای جلوگیری از آسیب عمده به ثبات مالی آینده در اثر سقوط استیبل کوین ها پیشنهاد کرده است.

بطور ویژه، دولت می‌خواهد قدرت بیشتری را به بانک انگلستان ارائه دهد تا بتواند بر اداره پروژه های شکست خورده استیبل کوین ها نظارت کند.

اصلاح قانون برای رسیدگی به خطرات مربوط به استیبل کوین ها
امروز، ۳۱ می (۱۰ خرداد)، مقاله‌ای توسط دولت بریتانیا منتشر شد و در آن اظهار داشت که قانون فعلی باید اصلاح شود تا با خطر شکست احتمالی یک استیبل کوین دیگر مقابله شود.

این اصلاح شامل قدرت بخشیدن به بانک مرکزی کشور برای نظارت بر “ناشران استیبل کوین های شکست خورده با اهمیت سیستمیک” می‌شود.

علاوه بر این، پس از سقوط اخیر TerraUST، رگولاتورها در سراسر جهان نگران شده‌اند و اکنون می‌خواهند مطمئن شوند که استیبل کوین‌ های تحت حمایت دلار آمریکا ثبات مالی را به خطر نمی‌اندازند.

پیشنهادی که توسط پارلمان بریتانیا مورد بررسی قرار خواهد گرفت شامل یک فراخوان برای مقررات مناسب است که به کاهش ضربه ناشی از سقوط بالقوه استیبل کوین ها به مصرف کنندگان، یکپارچگی بازار و ثبات مالی کمک می‌کند. سقوط اخیر TerraUST مبلغ ۴۰ میلیارد دلار را نه تنها از UST بلکه همچنین از LUNA، توکن بومی ترا که اکنون پس از هارد فورک دوباره راه اندازی شده است، از بین برد. این اقدام لونا شکست خورده را به لونا کلاسیک تبدیل کرده است و نام اصلی لونا را برای رمزارز تازه ضرب شده باقی گذاشت.

مقرراتی سخت تر برای استیبل کوین ها
پیشنهاد فوق بیان می‌کند که دولت باید FMI SAR (رژیم مدیریت ویژه زیرساخت‌های بازار مالی) را اصلاح کند تا بتواند خطرات احتمالی ناشی از شکست ناشران استیبل کوین ها را که به‌ عنوان بانک ثبت نشده‌اند، در بر گیرد.

FMI SAR به چارچوب پیش فرض اصلی برای مدیریت پروژه های استیبل کوین شکست خورده تبدیل خواهد شد. بنابراین، اگر سقوط یک استیبل کوین برای ثبات مالی به عنوان یک تهدید ارزیابی شود، پروژه ای که آن را ضرب کرده است به ترتیبات ورشکستگی ویژه دسترسی خواهد داشت. علاوه بر این، این قانون اصلاح شده تضمین می‌کند که این پروژه شکست خورده، منافع سرمایه گذاران آسیب دیده را در اولویت خود قرار می‌دهد.

همچنین، پروژه‌ های استیبل کوین که خطراتی را به همراه دارند، تحت نظارت BoE و پروژه‌ های کوچک‌تر تحت بررسی FCA قرار خواهند گرفت.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.

منبع: u.today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *