انقلاب متاورس در املاک!

املاک در متاورس

انقلاب متاورس در املاک!

ممکن است برای همیشه خرید و فروش زمین در متاورس  به لطف فناوری‌های غیرمتمرکز، دچار تغییر و تحول زیادی شود . همان گونه که متاورس در حال رشد است، املاک در متاورس نیز رشد خواهند کرد. شاید مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) ادعا کند، متاورس آینده است اما از نظر خیلی  از افراد مطلع در این حوزه، «آینده» از قبل آغاز شده است. چرا که نیل استفنسون (Neal Stephenson) نویسنده داستان‌های علمی تخیلی، کلمه متاورس را در سال ۱۹۹۴ در داستان خود با نام Snow Crash خلق کرد. در رمان نیل استفنسون شخصیت اصلی هیرو پروتاگونیست (Hiro Protagonist) نام داشت . و در یک دنیای مجازی زندگی می‌کند. از سال ۲۰۰۳  در متاورس میلیون‌ها نفر ، در دنیای آنلاین Second Life هیجان انگیز  با هم بازی ،‌ معاشرت و فعالیت می‌کنند.از اوایل دهه ۲۰۰۰ شرکت هایی مانند متا و ماکروسافت بازی های بسیاری با گرافیک های پیشرفته و پیچیده عرضه شدند . این بازی ها یک دنیای مجازی را برای ذهن افراد زنده میکند . هنوز هم این بازی ها با ایده آل متاورس خیلی فاصله دارند . یکی از مباحث مهم در متاورس ، بحث خرید و فروش زمین است .

در این مقاله سعی شده که الاعاتمان را در باره ی خرید زمین مجازی تکمیل کنیم .

ایجاد درآمد از راه خرید و فروش املاک در متاورس

املاک در متاورس ! و دیسنترالند چیست ؟

زمین های تجاری که در متاورس هستند در سال های آینده وظیفه مهمی را در صنعت املاک جهان ایجاد خواهند کرد .در پاییز سال ۲۰۲۱ ، Tokens.com  نامه ای را که کحتوای آن درباره ی خرید ۵۰ درصد از سهام یک سبد املاک دیجیتال که به metaverse Group تعلق داشت را امضا کرداو تصمیم دارد ،‌این پیشنهاد ها را در بازار قرار دهد . علاقه به خرید و فروش املاک دیجیتالی سبب شد که در بیشتر موارد ، شرکت هایی مثل Metaverse Group به وظایف مربوط به خرید و فروش و بازاریابی مثل یک شرکت سنتی و قدیمی املاکی عمل کنند .در این ابزار هم با زیاد شدن قیمت ها علاقه ی اشخاص برای خرید زمین مجازی زیاد تر میشود .

بعضی از افراد برای این سرمایه گذاری تعلل میکنند چون فکر میکنند باید در این سرمایه گذاری با احتیاط عمل کنند .

با اینکه قیمت زمین در متاورس در حال افزایش است ، علاقه به املاک متاورس هم در حال زیاد شدن است . این در حالی است که با شیوع ویروس کرونا در جهان تمایل به کسب و کار های مجازی و آنلاین نیز زیاد شده است . همین موضوع باعث میشود که تقاضا برای زمین های متاورسی افزایش یابد . در اواخر سپتامبر۲۰۲۱، پروژه سندباکس (The Sandbox) شراکت با رپر افسانه‌ای به نام اسنوپ داگ (Snoop Dogg) را برای استات اپ  مجموعه NFT خود در متاورس اعلام کرد. در ماه بعد پاریس هیلتون (Paris Hilton) با پروژه‌های دیسنترالند و Genies همکاری کرد تا به عنوان یکی از هنرمندان اصلی اولین جشنواره متاورس که در اواخر اکتبر برگزار شد، فعالیت کند .

دیسنترالند (DECENTRALAND) متاورس

املاک در متاورس و دیسنترالند
املاک در متاورس ، دیسنترالند

هم اکنون Decentraland معروفترین متاورس جدید است که فعالان را برای خرید و فروش املاک در متاورس Metaverse تشویق می‌کند. بنیاد دیسنترالند در سال ۲۰۱۵ به وجود آمد و درآمد به دست آمده از عرضه اولیه سکه (ICO) این پروژه در سال ۲۰۱۷ حدود ۲۶ میلیون دلار بود.در حالی که دیسنترالند خیلی وسیع است و امکانات زیادی دارد، این شبکه توجه بسیاری را به سمت صنعت پرسود و  در حال رشد دیجیتال املاک و مستغلات کشیده است . در ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱ گزارش‌هایی از رسانه‌ها نشان داد که شرکت املاک و مستغلات Metaverse Group تکه ای از زمین دیسنترالند را به مبلغ ۲.۴۳ میلیون دلار برای کمک به برنامه‌های ورود به صنعت مد دیجیتال خریده است .

 

طریقه خرید و فروش زمین در متاورس

چگونگی حرکت به سمت خرید و فروش زمین در متاورس

شرکت‌های بسیاری مانند متا و مایکروسافت تمایل دارند  به متاورس ملحق شوند . زیرا در دنیای واقعی نیز شاهد حفظ ارزش و یا افزایش قیمت املاک و مستغلات حتی در شرایط سخت اقتصادی بوده‌ایم بنابراین دارایی‌های متاورس نیز با وجود افت وخیز قیمت بیت‌کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال در حال پیشرفت است . یکی از دلایل این فضای مجازی ، محبوبیت NFT‌ها با افزایش علاقه به محیط‌های آنلاین با مقدار محدود زمین مجازی در متاورس است .

بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری در متاورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در حال یادگیری بیشتر در مورد نحوه مشارکت در متاورس هستند، به‌ویژه در زمینه املاک در متاورس Metaverse هستند .
قیمت های بالا، محبوبیت و سهولت خرید و فروش زمین مجازی (برخلاف املاک سنتی) به این معنی است که متاورس چیزی بیش از یک کلمه رایج یا در نهایت یک دنیای آنلاین خواهد بود. همانطور که انتخاب و تلاش برای خرید یک نام دامنه در روزهای اولیه اینترنت بسیار حیاتی بود، اکنون با ایجاد Metaverse، سرمایه‌گذاران و خریدارانی که برای خرید دارایی‌های دیجیتال و زمین مجازی تلاش می‌کنند، کار بسیار هوشمندانه‌تری دارند.
مقاله مرتبط : بهترین بلاک چین مناسب NFT را بشناسیم .

درآمدزایی از طریق خرید و فروش املاک در متاورس در متاورس صنعت املاک را متحول کرد .

املاک تجاری در متاورس در آینده نقش بزرگ و مهمی در صنعت املاک و مستغلات جهانی خواهد داشت. در پاییز سال 2021، Tokens.com نامه‌ای مبنی بر به دست آوردن 50 درصد از سهام یک سبد دارایی‌های دیجیتال متعلق به گروه متاورس امضا کرد و قصد دارد پس از آن این پیشنهادات را برای دارایی‌های دیجیتال بازاریابی کند. محبوبیت املاک و مستغلات دیجیتال، شرکت هایی مانند Metaverse Group را مجبور کرده است که انواع خرید، فروش و بازاریابی مشابه شرکت های املاک سنتی را انجام دهند. در این بازار با افزایش قیمت ها تمایل کاربران به خرید و سرمایه گذاری در زمین مجازی افزایش می یابد. هنوز هم افرادی هستند که به چنین سرمایه گذاری هایی بدبین هستند زیرا معتقدند سرمایه گذاری در املاک در متاورس Metaverse  باید با احتیاط انجام شود.
با وجود افزایش قیمت املاک مجازی در متاورس، علاقه به املاک و مستغلات متاورس همچنان در حال افزایش است. به‌ویژه که همه‌گیری ویروس کرونا افراد بیشتری را به سمت کسب و کارهای آنلاین سوق داده است. علاقه مندان به املاک و مستغلات متاورس نیز با یکدیگر رقابت دارند و همین امر باعث افزایش قیمت و همچنین تقاضا برای خرید زمین مجازی می‌شود. در اواخر سپتامبر۲۰۲۱، پروژه سندباکس (The Sandbox) شراکت با رپر افسانه‌ای به نام اسنوپ داگ (Snoop Dogg) را برای راه‌اندازی عمارت و مجموعه NFT خود در متاورس اعلام کرد. در ماه بعد پاریس هیلتون (Paris Hilton) با پروژه‌های دیسنترالند و Genies همکاری کرد تا به عنوان یکی از هنرمندان اصلی اولین جشنواره متاورس که در اواخر اکتبر برگزار شد، خدمت کند.
حتی با افزایش قیمت املاک مجازی در متاورس Metaverse، علاقه به املاک و مستغلات Metaverse همچنان در حال افزایش است. به خصوص از آنجایی که شیوع  ویروس کرونا افراد بیشتری را به سمت تجارت آنلاین کشانده  داده است. علاقه مندان به املاک در متاورس نیز در حال رقابت هستند که باعث افزایش قیمت و همچنین افزایش تقاضا برای خرید زمین مجازی می شود. در اواخر سپتامبر 2021، پروژه Sandbox شراکت با رپر افسانه‌ای اسنوپ داگ را برای راه‌اندازی یک ویلا و مجتمع NFT در متاورس اعلام کرد. ماه آینده، پاریس هیلتون به پروژه‌های Dicentralend و Genies می‌پیوندد تا در اولین جشنواره متاورس در اواخر اکتبر را شرکت کند.
املاک در متاورس
درامد از راه املاک در متاورس

جمع‌بندی

همانطور که متاورس همچنان به رشد و تکامل خود ادامه می دهد، املاک و مستغلات دیجیتال نیز رشد می کند. خریداران و سرمایه گذاران هوشمند از این فرصت استفاده کرده و در حال خرید و فروش املاک در متاورس هستند. آنها می توانند زمین بخرند و برای مدت طولانی  آن را نگه دارند یا در آن ساخت وساز کنند وبه قیمت بسیار بالاتر بفروشند . یا اینکه در زمین خود تجارت کنند.

سوالات متداول

  •  خرید در متاورس چگونه است؟

متامال (Metamall) یک مرکز خرید متاورسی، پلتفرمی است که بر روی Solana یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین توسط کاربر ساخته شده است. ساهان ری (Sahan Ray) رئیس توسعه کسب و کار در متامال می‌گوید: «شما می‌توانید در متامال خرید زمین مجازی انجام دهید، آن را اجاره دهید و یا بفروشید. ”

متامال (Metamall) یک مرکز خرید در متاورس Metaverse است . که بر روی Solana ساخته شده .یک  دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین توسط کاربر ساخته شده . ساهان ری، رئیس توسعه کسب و کار متامال می گوید: «شما می توانید زمین مجازی را در متامال خریداری، اجاره کنید یا بفروشید. ”

  •  آیا املاک در متاورس محدود هستند؟

املاک  در متاورس دارای بسیاری از ویژگی‌های مشابه املاک و مستغلات در دنیای واقعی از جمله منحصر به فرد بودن و نادر بودن هستند. تعداد محدودی ملک و زمین در متاورس وجود دارد که هر کدام کاملا منحصر به فرد بوده و به مکان دیگری منتقل نمی شوند. یعنی مانند املاک در دنیای واقعی در یک جای مشخص  هستند.

مقاله مرتبط : متاورس چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *