انتقاد پل کروگمن از موسسات به دلیل ورود به حوزه بلاک چین

انتقاد پل کروگمن از موسسات به دلیل ورود به حوزه بلاک چین

پل کروگمن (Paul Krugman)، اقتصاددان برنده جایزه نوبل، اخیراً در توییتی، از موسسات به دلیل وارد شدن به حوزه بلاک چین انتقاد کرده است.

مردم می خواهند با استفاده از این کلمه کلیدی جدید، “چیزی بنام بلاک چین”، پول کسب کنند.

در اوج شور و شوق رمزارزهادر سال 2017 (1396)، بلاک چین به چیزی جدید و درخشان تبدیل شد. یک شرکت چای به نام Long Island Iced Tea در اقدامی که باعث افزایش بیش از 200 درصدی سهام آن شد، نام خود را به Long Blockchain تغییر داد. البته در سال 2021، سه نفر که سهام این شرکت را قبل از تغییر نام تجاری خریداری کرده بودند، متهم به تبانی داخلی شدند.

کروگمن یک مخالف قدیمی بیت کوین است که در مقاله نیویورک تایمز خود به نام “Golden Cyberfetters” که در سال 2011 (1390) منتشر شد، از اولین رمزارز جهان انتقاد کرد.سال گذشته نیز، کروگمن کریپتو را به شدت مورد انتقاد قرار داد و آن را “یک طرح طولانی مدت پانزی” خواند.

تازه ترین اصلاح بازار رمزارزها، که با سقوط Terra آغاز شد، توسط اقتصاددان برجسته آمریکایی بی توجه نمانده است. کروگمن در مقاله‌ ای در نیویورک تایمز که اوایل این هفته منتشر شد، اظهار داشت که سقوط اخیر رمزارزها ممکن است متفاوت باشد و ادعا کرد که کریپتو فقط یک حباب بزرگ است که از ترس از دست دادن آن متورم شده است.

با این حال، طرفداران کریپتو بر این باورند که صنعت رمزارزها می‌تواند پس از یک رکود بزرگ مانند گذشته دوباره رشد کند. بیت کوین در حال حاضر در سطح 30000 دلار در صرافی های اصلی معامله می شود.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی‌باشد.
منبع: u.today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *