افزایش تقاضا برای دلار

,افزایش تقاضا برای دلار

 ویدزوز بروکرز در تحلیل فاندامنتال و تکنیکال روز بازارهای مالی بین المللی چنین نوشته است:

۱️- با توجه به افزایش انتظارات تورمی در آمریکا و در نتیجه افزایش انتظارات نرخ بهره ای برای نشست های آینده فدرال رزرو، تقاضا برای دلار باز هم افزایش داشته و تقاضا در بازار های سهام کاهش داشته است. در حال حاضر شاخص های داوجونز و S&P۵۰۰، در یک روند نزولی میان مدت در حرکت هستند و به محدوده های حمایت ماژور رسیده اند. شاخص داوجونز به محدوده حمایتی ۳۲۴۶۰ واحدی رسیده و واکنش به این محدوده با اهمیت است و احتمال اول همچنان عبور از این محدوده و ادامه روند نزولی میان مدت خواهد بود. شاخص S&P۵۰۰ به محدوده حمایتی ۴۰۶۰ رسیده و واکنش به این محدوده تعیین کننده است. احتمال اول عبور از این محدوده و تقویت روند نزولی میان مدت است.

۲️- در بازار نفت و شاخص نفت برنت، با توجه به اخبار و گمانه زنی ها از گسترش تحریم های نفتی بر علیه روسیه، قیمت همچنان در بالای سطح ۱۱۰ دلاری در نوسان است و نتوانسته از محدوده مقاومتی ۱۱۴ دلاری عبور کند و در شرایط پولبک به مقاومت شکسته شده در نوسان است. در میان مدت همچنان احتمال اول ادامه روند صعودی با پایان پولبک خواهد بود و واکنش به محدوده مقاومت ماژور ۱۱۳.۹۵ با اهمیت است.

۳️- در بازار طلا، با توجه به افزایش انتظارات نرخ بهره ای آمریکا و افزایش تقاضا برای دلار، قیمت دوباره به محدوده زیر ۱۹۰۰ دلار بازگشته و احتمال نزول قیمت در کوتاه مدت و میان مدت افزایش یافته است. سطح حمایتی ماژور ۱۸۵۳ دلاری در برابر نزول قیمت قرار دارد.

۴️- در برابری دلار به ین ژاپن، قیمت به محدوده سقف بیست ساله جدید قیمت در محدوده ۱۳۱.۲۵ رسیده و در آستانه عبور از این محدوده قرار دارد. در صورت عبور معتبر قیمت از این محدوده، احتمال صعود میان مدت قیمت تقویت خواهد شد.

۵️- در برابری یورو به دلار، در ادامه افزایش تقاضا برای دلار آمریکا، قیمت به کف پنج ساله در محدوده ۱.۰۴۷۱ رسیده و واکنش به این محدوده تعیین کننده است. احتمال اول ادامه روند نزولی در میان مدت است و در صورتی که قیمت از این محدوده ماژور با اعتبار عبور کند، احتمال نزول قیمت در میان مدت افزایش خواهد یافت.

۶️- در برابری پوند به دلار، در ادامه افزایش تقاضا برای دلار آمریکا، قیمت به کف دو ساله در محدوده ۱.۲۲۵۱ رسیده و واکنش به این محدوده تعیین کننده است. احتمال اول ادامه روند نزولی در میان مدت است و در صورتی که قیمت از این محدوده ماژور با اعتبار عبور کند، احتمال نزول قیمت در میان مدت افزایش خواهد یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *