از هر سه میلیاردر، یک نفر به طور مستقیم یا غیرمستقیم در معرض کریپتو قرار دارد

از هر سه میلیاردر، یک نفر به طور مستقیم یا غیرمستقیم در معرض کریپتو قرار دارد

شرکت رسانه ای جهانی فوربس(Forbes) از 65 نفر از ثروتمندترین افراد جهان سؤال کرد تا بفهمد چه قسمتی از آنها عضوی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال هستند. بر اساس نتایج، 30 درصد به طور مستقیم یا غیرمستقیم در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

میلیاردرها کریپتو را بیشتر از غیر میلیاردرها دوست دارند
برخی از ثروتمندترین افراد مانند وارن بافت و جیمی دیمون قاطعانه با صنعت ارزهای دیجیتال مخالف هستند و قول داده اند هرگز با آن تعامل نکنند. ماه گذشته، بافت ادعا کرد که تمام بیت‌کوین‌های دنیا را حتی با 25 دلار نمی‌خرد.

با این حال، مطالعه‌ای که اخیراً توسط فوربس انجام شده است تخمین زده است که بسیاری از میلیاردرهای دیگر دیدگاه بافت را ندارند. از هر سه شرکت‌کننده یک نفراعتراف کرد که سرمایه‌گذاری مستقیم یا غیرمستقیم در کریپتو داشته‌ که نرخ بالاتری نسبت به سرمایه‌گذاری‌های کمتر از ۱ میلیارد دلار است.

تقریباً 18٪ گفتند که حداقل 1٪ از دارایی خود را به طبقه دارایی اختصاص داده اند، 80٪ اظهار داشتند که ارزهای دیجیتال 10٪ از پرتفوی آنها را تشکیل می دهند و 3.2٪ بیش از نیمی از دارایی خود را سرمایه گذاری کرده اند. 10 درصد باقی مانده مستقیماً در بیت کوین یا آلت کوین سرمایه گذاری نکرده اند، اما از صرافی ها، مدیران یا ارائه دهندگان خدمات بخشی از صنعت حمایت کرده اند.

شایان ذکر است که یکی از افراد مورد سوال، یکی از بنیانگذاران FTX و مدیر عامل آن – Sam Bankman-Fried بود. او به فوربس گفته است که بین 76 تا 100 درصد از دارایی خالص او به رمزارز تبدیل شده است.

یکی دیگر از میلیاردرهای آن جمع، مارک کوبان است. با وجود افت بازار، مالک تیم NBA – دالاس ماوریکس – فاش کرد که دارایی‌های کریپتو او نسبت به سهام فناوری او وضعیت بهتری داشته است:

“این با سرمایه گذاری در سهام، اوراق قرضه و سایر دارایی ها تفاوتی ندارد. نرخ بهره بالا می رود، دارایی های پرریسک کاهش می یابد. سهام فناوری من عملکرد بدتری نسبت به ارز دیجیتال من داشته است.”

ثروتمندترین مرد جهان نیز یک سرمایه گذار کریپتو است
وقتی صحبت از افراد ثروتمندی می شود که مجذوب بخش دارایی های دیجیتال هستند، باید به ایلان ماسک اشاره کرد. تابستان گذشته، مدیرعامل تسلا فاش کرد که شخصاً مالک بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و Dogecoin (DOGE) است.

اوایل امسال، او ادعا کرد که دارایی‌های رمزنگاری خود را از دست نخواهد داد. او همچنین به رکورد تورمی که در بسیاری از مناطق در سراسر جهان حاکم است اشاره کرد. ماسک معتقد است که مردم نباید ارزهای فیات را در زمان های آشفته نگه دارند، بلکه باید روی اشیاء فیزیکی تمرکز کنند:

“به عنوان یک اصل کلی، برای کسانی که به دنبال مشاوره از این موضوع هستند، به طور کلی بهتر است در شرایطی که تورم بالا است، چیزهای فیزیکی مانند خانه یا سهام در شرکت هایی داشته باشند که فکر می کنید محصولات خوب تولید می کنند تا دلار.”

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.
منبع:cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *