ارتش بریتانیا کنترل حساب های کاربری اجتماعی هک شده خود را به دست آورد

ارتش بریتانیا کنترل حساب های کاربری اجتماعی هک شده خود را به دست آورد

ارتش بریتانیا ، جدیترین قربانی کلاهبرداری های گسترده رمزارزی شده است. هکرها در روز یکشنبه حساب‌های کاربری ارتش بریتانیا در توییتر و یوتیوب را تحت کنترل خود درآوردند و ویدیوهای رمزارزی در این صفحات منتشر کردند.

در پی این اتفاق ، مجموعه‌ای از پست‌های ترغیب کننده مربوط به توکن‌های غیرمثلی(NFT) در حساب توییتر ارتش بریتانیا بازنشر شد.

اکانت یوتیوب ارتش این کشور نیز به «Ark Invest» تغییر نام داد و در آن ، چندین ویدیو از صفحه میزبانی شرکت سرمایه گذاری آرک اینوست (ARK Invest) در زمینه بیت کوین قرار داده شد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، کتی وود(Cathie Wood)، مدیر شرکت سرمایه‌گذاری آرک اینوست و جک دورسی(Jack Dorsey) یکی از بنیانگذاران توییتر ، سخنرانان این صفحه بودند.

سخنگوی ارتش این کشور در یک بیانیه ایمیلی عنوان کرد که تحقیقات در زمینه این نقض امنیتی در حال انجام است.

“ما امنیت اطلاعات را بسیار جدی می‌گیریم و در حال حل و فصل این مشکل هستیم. تا زمانی که تحقیقات کامل نشود، اظهار نظر در این رابطه بی مورد است.”

پس از مدت کوتاهی، ارتش بریتانیا با انتشار یک پیام جدید در توییتر ، کنترل حساب های کاربری خود را به دست آورد:

“بابت وقفه ی موقت ایجاد شده در محتوای خبری خود ، عذر خواهی می کنیم. ما تحقیقات کاملی را انجام خواهیم داد و از این حادثه درس خواهیم گرفت. از اینکه ما را دنبال می کنید متشکریم و خدمات عادی از سر گرفته خواهند شد.”

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تیم چیتا نمی باشد.

منبع:coingape bnnbloomberg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *