احتمال معکوس شدن روند جفت ارز USD/JPY به نفع ین ژاپن

,احتمال معکوس شدن روند جفت ارز USD/JPY به نفع ین ژاپن

 جفت USD/JPY پس از چندین تلاش ناموفق برای فراتر رفتن از مقاومت بحرانی روی نرخ ۱۳۵.۶۰ طی سه جلسه معاملاتی گذشته، شاهد سقوط منظم بوده است. این جفت ارز از روز جمعه در همان محدوده روز پنجشنبه یعنی بازه ۱۳۴.۲۷-۱۳۶.۲۲ در حال نوسان است.

تشکیل الگوی نمودار سر و شانه در مقیاس ساعتی، احتمال برگشت نزولی را پس از چند ماه صعودی بودن قیمت افزایش داده که خط گردن الگوی نمودار فوق از کف ۱۷ ژوئن در ۱۳۴.۲۷ مشخص شده است.

به نظر می رسد گاوهای بازار دلار نمی توانند از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) در ۱۳۵.۲۴ دفاع کنند که نشان دهنده یک روند نزولی کوتاه مدت است.

احتمال معکوس شدن روند جفت ارز USD/JPY به نفع ین ژاپن

افت شدیدتر زیر خط گردن الگوی سر و شانه که از پایین ترین سطح ۱۷ ژوئن در ۱۳۴.۲۷ مشخص شده، نرخ این جفت را به سمت پایین ترین سطح ۱۵ ژوئن در ۱۳۵.۵۰ خواهد کشاند و به دنبال آن پایین ترین سطح ۱۷ ژوئن در ۱۳۲.۳۶ در نمودار قیمت ظاهر خواهد شد.

از طرف دیگر، گاوهای دلار می توانند پس از شکستن بالاترین نرخ روز پنجشنبه در نقطه ۱۳۶.۳۰، حرکتی به سمت بالا داشته باشند که در این صورت، این جفت در معرض بالاترین قیمت های دو دهه اخیر خود در ۱۳۶.۸۹ قرار خواهد گرفت که آخرین بار در اکتبر ۱۹۹۸ ثبت شده و پس از آن به سمت بالاترین سطح در سپتامبر ۱۹۹۸ یعنی ۱۳۹.۹۱ حرکت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *